Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Strict Standards: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/templates/yoo_downtown/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Strict Standards: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/libraries/cms/application/site.php on line 250

31 Lubińska Barbórka

16 października 2016 roku w Lubinie odbyła się 31 edycja Barbórkowego Biegu o Lampkę Górniczą na dystansie 10 km.

Pod względem liczby startujących jest to jedna z największych imprez biegowych w kraju. Poziom sportowy za sprawą czarnoskórych zawodników oraz tych za wschodniej granicy oczywiście na wysokim poziomie.

Trasa nieznacznie zmieniona, ale trzeba przyznać że bardzo dokładnie zmierzona na co wskazywała większość naręcznych mierników dystansu. Pogoda – trochę wiało, ale dla większości odpowiednia.

Start do biegu nastąpił o godzinie 11:00 a na trasę wyruszyła pokaźna ilość uczestników. Wśród nich nie zabrakło oczywiście reprezentantów zgorzeleckiego Edi-Team’u  oraz tych którzy na co dzień zatrudnieni są w pobliskiej Kopalni Turów.

W klasyfikacji generalnej z czasem 29:45 zwyciężył Kenijczyk Joel Maina Mwangi który o 10 sekund pokonał swojego rodaka Silas’a Kiprono Too 29:55 oraz o 19 sekund Ukraińca Mykolę Iukhymchuka 30:04.

Rywalizacja wśród kobiet wyglądała bardzo podobnie. Na najwyższym stopniu również stanęła Kenijka Agnes Chebet 34:25 i również przed swoją rodaczką Betty Chepleting 34:48. Trzecie miejsce podobnie jak u panów dla zawodniczki za wschodniej granicy Białorusinki Katsiaryny Ptashuk 36:01.

Spośród naszych zawodników na drugim miejscu w kategorii górników spoza KGHM uplasował się Tomasz Rudnik, natomiast pozostali zawodnicy również uzyskiwali wartościowe rezultaty, z którymi można się zapoznać w tabeli poniżej.