Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Strict Standards: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/templates/yoo_downtown/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Strict Standards: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/libraries/cms/application/site.php on line 250

Między mostami i przy pochodniach

Tradycyjnie po zmroku i przez dwa państwa. Start do 9 Fackellauf usytuowany jest dokładnie na środku Staromiejskiego mostu.

Można nieskromnie nakreślić, że jest to spory atut - rozpocząć zawody dokładnie na pograniczu Polski i Niemiec, w dodatku kilka metrów nad rzeką Nysą.

Uczestnicy tej imprezy w dniu 7 listopada, rywalizowali na dwóch dystansach. Dłuższy, dwie pętle (niespełna 8 km) wystartował o godzinie 18:30, ten krótszy jedna pętla, pięć minut później. Tuż po starcie, z pierwszym postawionym krokiem biegacze i biegaczki w trybie ekspresowym znaleźli się na terytorium Niemiec, tam brzegiem wspomnianej wcześniej Nysy podążyli w stronę drugiego granicznego mostu im Jana Pawła II, którego przekroczenie oznaczało przeniesienie sportowych zmagań do naszej pięknej Ojczyzny.

Zgorzelec po swojej stronie oferuje trochę dłuższy biegowo odcinek niż Görlitz, a to z tego tytułu, że po przekroczeniu granicy, biegający udają się w stronę historycznego Domu Kultury, po czym nieopodal Amfiteatru kierują się z powrotem w stronę mety, czyli Mostu Staromiejskiego.

Bardzo dobrze na obu dystansach zaprezentowali się nasi zawodnicy.

Zmagania na dwóch pętlach, na drugim miejscu zakończył Michał Kuńczak, który uzyskując czas 28:39 wygrał kategorię wiekową M-20.

Pozostali którzy biegali na tym dystansie uzyskali następujące wyniki:

Tomasz Rudnik 29:22 zajął 7 pozycję zwyciężając kategorię M-40.
Szesnasta pozycja należała do Mariusza Ludkiewicza 31:47

Tuż za Mariuszem, na pozycji siedemnastej zameldował się Dariusz Orzoł 31:50, co dało mu trzecią lokatę w kategorii wiekowej M-45.

Na miejscu trzydziestym szóstym finiszował Artur Wójcicki 34:44.

Natomiast Jacek Duszyński 40:16 bieg ukończył na miejscu siedemdziesiątym dziewiątym.

Bieg ukończyły 122 osoby, wśród których znalazł się również Burmistrz Miasta Zgorzelca Rafał Gronicz 45:05, oraz przyjaciele, sympatycy i znajomi Edi Team’u w osobach Jacka Staszczuka 33:11, Piotra Rudnik 35:32, Macieja Kowanetz 35:44, Tomasza Drozda 37:17, oraz  Piotra Gruszczyńskiego 45:07.

Bardzo cieszy dominacja Janusza Wojnarowicza w biegu na krótszym dystansie. Nasz zawodnik zdeklasował rywali i zdecydowanie wygrał z czasem 13:16.

Wysoką szóstą lokatę zajął również Krystian Mroczkowski. Krystian uzyskał czas 14:37, a to uplasowało go na drugim miejscu w kategorii M-40.

Wspaniale w kategorii wiekowej M-50 wypadł Tadeusz Zioła, który uzyskując czas 15:13 okazał się być najlepszym w tym przedziale wiekowym.

Wśród kobiet na wysokim drugim miejscu w kategorii W-40 znalazła się Ewa Wojtczak, która uzyskała czas 19:37.

Na tym dystansie linię mety przekroczyło 165 uczestników z pośród których z przyczyn nam dobrze znanych, chcielibyśmy wyróżnić: Andrzeja Prawelskiego 16:07,

zwyciężczynię kategorii W- 40 Iwonkę Waszkowiak – Drozd 18:59,

Tomasza i Romka Marszałków z Bogatyni (odpowiednio 20:16 i 20:44)

oraz Agatę i Magdę Mroczkowskie (26:32 i 26:33).

A tak Bieg przy pochodniach wyglądał w relacji filmowej TVT Zgorzelec.