Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Strict Standards: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/templates/yoo_downtown/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Strict Standards: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/libraries/cms/application/site.php on line 250

Karbonalia i IV Międzynarodowy Bieg – Wyłoniliśmy Mistrza

Po raz pierwszy w historii naszego stowarzyszenia mieliśmy okazję rywalizować między sobą o tytuł najlepszego  w team’ie na dystansie 10 km.
Wszystko to działo się w ramach IV Międzynarodowego Biegu Ulicznego, który odbywał się podczas Bogatyńskiego Święta Węgla i Energii „KARBONALIA 2014”

Bieg odbył się w minioną sobotę 21-go czerwca br. i była to reaktywacja poprzednich edycji, które skutecznie w 2010 roku zostały zatrzymane przez powodziową falę.

Start do biegu nastąpił o godzinie 10. Do rywalizacji na dystansach 10 oraz 2,5 km zgłosiło się ponad 140 osób. Trasa dość wymagająca, kręta, podbiegi, zbiegi, kostka brukowa. Aura jak na tą porę roku też jakby zbyt chłodna, a do tego trochę wiatru.

Bardzo cieszy rekord frekwencji. W obydwóch biegach wyglądało to całkiem nieźle! Zmagania na dystansie 10 km ukończyło aż 79 osób, natomiast 2,5 km – 45 osób. Mamy nadzieję że w przyszłym roku na starcie będzie jeszcze tłoczniej.

Zwycięzcami w biegu głównym okazali się zawodnicy z Ukrainy Andrey Xaumov (wśród mężczyzn) 32:29, oraz Snizhana Rybak (wśród kobiet) 38:59. Najszybszym polskim zawodnikiem był trzeci na mecie Marcin Zagórny z Sport Team Radnica 32:34, a w śród kobiet Anna Ficner z Olaws Złotoryja 39:41.

Bieg rekreacyjny wygrał Konrad Siwiński z Żagania 9:26, który w walce o pierwszą lokatę nieznacznie pokonał naszego Tadzia Ziołę 9:30. W śród kobiet również triumfowała zawodniczka z Żagania. Patrycja Terechowicz z jedną pętlą uporała się w czasie 11:04.

W ramach tego biegu rozegrano również pierwsze Mistrzostwa Edi-Team’u w biegu na 10 km. Historyczny dla naszego stowarzyszenia tytuł „Majstra” wywalczył Janusz Wojnarowicz, który wygrał zdecydowanie i na mistrzowski puchar zasłużył jak nikt inny w naszych szeregach. Każdy inny wynik byłby sporą niespodzianką.

Na pozostałych stopniach podium uplasowała się młodzież, która zapewne w przyszłym roku wiele zrobi, aby popularnego Janka, tego zaszczytnego tytułu pozbawić. Drugi na metę przybiegł Paweł Kubala, natomiast trzecia pozycja przypadła naszemu świetnie zapowiadającemu się maratończykowi Michałowi Kuńczakowi.