Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Strict Standards: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/templates/yoo_downtown/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Strict Standards: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/libraries/cms/application/site.php on line 250

Sky Tower Run – Nasi zdominowali M-40

Dwóch naszych reprezentantów Mariusz Ludkiewicz i Tomasz Rudnik wzięli w ostatni dzień maja udział na niezwykle atrakcyjnym biegu (a w zasadzie wbiegu) na najwyższy wrocławski obiekt, jakim jest budynek Sky Tower.

Całkowita wysokość obiektu to aż 212 m, a zmagania odbywały się na prowadzących na 49 piętro aż 1142 schodach.

Pierwsza edycja tego biegu nawiązuje do rozgrywanego niegdyś biegu o nazwie Złote Schody Poltegoru w których Tomek również miał przyjemność startować dwukrotnie w roku 2000 i 2001.

Do współzawodnictwa zgłosiło się ponad 500 zawodników. Start nastąpił o godzinie 14:00. Zawodnicy startowali pojedynczo w odstępach co 20 sekund.

Zwycięzcą biegu został Piotr Ślęzak z Obornik Śląskich, który na szczycie pojawił się już po upływie 6 minut i 22 sekund . Walka była bardzo emocjonująca bowiem drugi na mecie Tomasz Moczek z Głogowa uzyskał czas 6 minut i 23 sekundy, natomiast trzeci Bartłomiej Gańko z Wrocławia 6 minut i 28 sekund.

Świetne rezultaty uzyskali również nasi zawodnicy, w zasadzie Tomek uplasował się w ścisłej czołówce. Przemieszczenie się z punktu zero na znajdujący się na samym szczycie punkt widokowy zajęło mu zaledwie 6 minut i 42 sekundy. Rezultat ten dał mu wysokie 8 miejsce w klasyfikacji generalnej, a to przełożyło się na zwycięstwo w kategorii wiekowej M-40.

Drugie miejsce również w tej kategorii przypadło Mariuszowi, który na tym samym odcinku uzyskał czas 7 minut i 22 sekund. Popularny Maniek w generalce zajął 34 miejsce.

Warto nadmienić że w zawodach tych startowali również inni mieszkańcy Zgorzelca. Pani Elżbieta Kowalewska świetnym wynikiem 8 minut i 21 sekund wygrała kategorię K-30 plasując się w klasyfikacji generalnej na 127 miejscu (w śród Pań 5 miejsce open). Pan Jan Salamonowicz zmagania z 212 metrowym wieżowcem zakończył na 282 pozycji. Uzyskując czas 9 minut i 36 sekund zajął 32 miejsce w M-40.

Wśród kobiet zwyciężyła mistrzyni polski w biegach wysokogórskich, mistrzyni polski w biegach górskich w stylu anglosaskim oraz mistrzyni polski w biegach górskich na krótkim dystansie Dominika Wiśniewska Ulfik z Zabrza. Pani Dominka trasę pokonała w czasie 6 minut i 45 sekund. Drugą pozycję ustępując zwyciężczyni zaledwie o 2 sekundy zajęła (znajdująca się na liście startowej Bogatyńskiego biegu) Pani Anna Ficner ze Złotoryi 6 minut i 47 sekund, natomiast trzecie miejsce z czasem 7 minut i 17 sekund przypadło Pani Weronice Machowskiej z Góry Kalwarii.